ssss Recessed LED light fixture 8W 4000K IP40 10108FA/W/C | sviestuvai.lt
Consultations on weekdays (8:00 a.m.–5:00 p.m.)
+370 618 44 333 info@sviestuvai.lt
Recessed LED light fixture 8W 4000K IP40 10108FA/W/C
Product Code: 10108FA/W/C One Light, Kipras / Indoor lighting fixtures
The product color may differ from the image shown.
Description
Style: Modern Color: Balta
Color temperature (K): 3,000–4,000 Materiality: Metal
IP rating: IP40 Maximum power (W): 8
Mounting type: Recessed (ceiling) Cutout diameter (cm): 10.8
Protection class: II Height (cm): 2.2
Power (W): 8 Warranty: 2
Room: Living Room, Hallway Light bulbs included: Yes (built-in LED)
Light bulb type: integrated LED Supply voltage: 220-240
Width/Diameter (cm): 12 Luminous flux (lm): 560
Color Rendering Index (CRI): 80 Service life (h): 30000
Beam angle (°): 120 Form: Round
Dimmable: Not allowed Weight (kg): 0.242
Brand: One Light, Cyprus
Description
Recessed LED light fixture, white, made of metal. Technical specifications: power: 8 W, luminous flux: 560 lm, color temperature: 4000 K, CRI: >80, beam angle: 120°, supply voltage: 220-240 V. Integrated LED light source. Protection class IP40, electrical protection class II. Dimensions: Ø120 mm, height 22 mm. Cutout dimensions: Ø108 mm. Weight: 0.242 kg. Warranty: 2 years. Service life: 30,000 hours.
One Light, Kipras
Height (cm): 2.2
Width/Diameter (cm): 12
At the exhibition: Neturime
Our inventory: 0 vnt.
Manufacturer: Laos: 0 vnt.
Delivery: 30 - 45 d.d
info@sviestuvai.lt
Related products
-50%
New arrival
ASCOT 8x60W E14 pendant light
Kolarz, Austrija / Pendant lights
ASCOT 8x60W E14 pendant light
We have on display
Delivery: 1 - 3 d.d.
-40%
New arrival
EVERLY 1x60W E27 Pendant Light KL-EVERLY-P-M-OZ
Elstead Lighting, Didžioji Britanija / Pendant lights
We have them in stock
Delivery: 1 - 3 d.d.
Suspended light fixture 9x60W E14 910/6+3.04
Nervilamp, Italija / Pendant lights
We have on display
LEA 1x40W E14 LEA-ZWM-1(Z/A)+21 Pendant Light
Kutek mood, Lenkija / Pendant lights
We have them in stock
ABA 300 23W 3000K 1267PA1AW20119 Pendant Light
Cleoni, Lenkija / Pendant lights
ELLINI 3x40W E14 ELL-ZW-4(BN)150/Vx2 pendant light